naukaJavy.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Forum Sugestie dotyczące rozwoju portalu Jaka kolejność rozwoju portalu
 Forum portalu naukaJavy :: Sugestie dotyczące rozwoju portalu
Witaj Gość   
Zamieść odpowiedź
 Temat :Jaka kolejność rozwoju portalu.. 11-03-2010 14:05:36 
Mariusz Lipiński
Zarejestrowany: 21-12-2009 16:15:30
Posty: 12
Lokalizacja

Portal jest jak widzicie na początku ścieżki rozwoju. Mam do was wszystkich takie pytanie - które sekcje rozwijać w pierwszej kolejności? Jak powinieniem sobie ustalić priorytety? Co chcecie widzieć w pierwszej kolejności?

Może wpierw skończyć 'Kurs języka Java'?

Może wpierw rozwinąc sekcję 'Pierwsza aplikacja w Javie'?

A może czegoś brakuje w sekcji 'Instalacja', co wydaje się być tam potrzebne aby zacząć swoją przygodę z Javą?

Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 15-03-2010 23:57:28 
Krzysztof
Zarejestrowany: 02-03-2010 15:26:31
Posty: 1
Lokalizacja
Ja bym zaczął od działu "Jak zacząć naukę Javy". Przydałby się tekst o możliwościach języka, zastosowaniach, wadach i zaletach, mnogości frameworków i ich zastosowaniach. Tekst miałby pokazać jak Java jest nieprzepastna i jak wiele się wokół niej dzieje. Dział "Instalacja" to fajny pomysł. Możesz dodać w nim o sposobach instalacji pluginów do Eclipsa. Dorzuciłbym obowiązkowo zadania do wykonania. Coś takiego jak JavaBat.com tylko bez rozwiązań.
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 24-03-2010 16:53:23 
Mariusz Lipiński
Zarejestrowany: 14-10-2009 16:57:42
Posty: 12
Lokalizacja

Dzięki za sugestię. Rzeczywiście muszę się wziąć za główną stronę. Póki co trochę z tym zwlekam, a właściwie to czekam do momentu aż uda mi się uzyskać pewien zadowalający poziom wiedzy prezentowanej w innych sekcjach. Z założenia dział "Jak zacząć..." ma być takim trochę przewodnikiem po treści zawartej w portalu, tj. materiał de facto ma być w innych sekcjach portalu a tu takie wskazówki jak po kolei do tego podejść żeby było najefektywniej. No i teraz widać jaki jest powód mojego zwlekania z sekcją "Jak zacząć..." - za mało jest jeszcze materiału w portalu do którego mógłbym odsyłać czytelników. No ale obiecuję że to się będzie stopniowo zmieniać. Muszę też co nieco popracować nad techniczną stroną portalu. Zwłaszcza w sekcji forum jest jeszcze parę drobnych poprawek które koniecznie muszę wykonać. Jak choćby tekst 'QUICK_REPLY' na guziku zamiast 'Odpowiedz' albo czegoś takiego:)

 

Pozdrawiam

Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 13-04-2010 16:26:51 
Gość

Gość
Bardzo dobra strona, moja sugestia jest następująca: Wiele przykładów w "Kurs Języka Java". Do każdego tematu przykłady z zastosowaniem. Ciekawe były by również ćwiczenia a następnie zamieszczanie rozwiązań gdyby ktoś nie mógł sobie poradzić. Jeśli kurs się trochę rozwinie to dobrym pomysłem był by dział "aplikacja bazodanowe" również z przykładami. Pozdrawiam Bardzo dobra strona, z pewnością polece ją wielu znajomym.
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 13-04-2010 18:11:20 
Mariusz Lipiński
Zarejestrowany: 14-10-2009 16:57:42
Posty: 12
Lokalizacja
Dzięki za słowa uznania. Od wielu osób mam sygnały, że bardzo pożądane byłyby zadania/przykłady i z pewnością będą się one pojawiały, jak tylko portal osiągnie poziom 0, tj. jak tylko uda mi się zakończyć zaczęte sekcje choćby w stopniu podstawowym.
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 14-04-2010 21:10:47 
Gość

Gość
Proszę spojrzeć na ilość wyświetleń. Widać, że jest ogromne zapotrzebowanie na tą tematykę. Czy nie byłoby dobrym pomysłem, żeby zaprzęgnąć do pracy kilku ludzi, którzy przygotowaliby chociażby kilka zadań, przykładów?
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 15-04-2010 10:20:55 
Rafał Jarosiński
Zarejestrowany: 30-03-2010 10:25:23
Posty: 3
Lokalizacja
Byłbym zainteresowany w miarę moich możliwości i wolnego czasu na przygotowanie jakiś artykułów dotyczących zagadnienie które mnie obecnie interesuje tj. frameworków wicket i hibernate. Czy jest możliwość umieszczenia takich artykułów na portalu?
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 15-04-2010 15:37:27 
Mariusz Lipiński
Zarejestrowany: 14-10-2009 16:57:42
Posty: 12
Lokalizacja
Bardzo chętnie umieszczę na portalu wszelkie materiały dydaktyczne związane z Javą. Rafał, proszę o kontakt w tej sprawie na maila: mariusz.lipinski@naukajavy.pl. Omówimy szczegóły. Gościu, oczywiście że byłoby "dobrym pomysłem, żeby zaprzęgnąć do pracy kilku ludzi, którzy przygotowaliby chociażby kilka zadań, przykładów". Chętnych proszę o info. na mojego maila :)
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 21-04-2010 20:40:46 
Gość

Gość
Nie zapomnijcie że jest to portal raczej dla początkujących więc starajcie się wszystko dobrze wytłumaczyć a wtedy sukces murowany! :) Pozdrawiam
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 28-04-2010 21:25:44 
Dawid Ś.
Zarejestrowany: 25-04-2010 17:57:52
Posty: 1
Lokalizacja

Ktoś już o tym wspomniał, a ja tylko skonkretyzuję. Dział na forum służący do zamieszczania swoich wypocin, w których coś się nie zgadza, wtedy Ci (powiedzmy) o level wyżej będą mogli nam pomóc, nie zawracając Wam głowy. Ta stronka spadła dla mnie jak z nieba :)

/// Dobrze by było, gdyby podzielono ten dział na poziomy i tam na konkretne zadania, uniknie się wtedy zamieszania i dublowania tematów, bo ktoś mógł popełnić ten sam błąd. Tylko taka sygestia, bo może masz swoją wizję.

Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 28-07-2010 15:03:14 
Gość

Gość
Pomysł bardzo dobry, widać już, że realizacja zmierza w dobrą stronę. Ze swojej strony dodałbym propozycję zamieszczania filmików pokazujących kodowanie przykładów online z komentarzem. Ma to kilka plusów dla osób, które dopiero się uczą, przed wszystkim widzą, że to działa, ale też zapamiętują lepiej, bo widzą i słyszą. Jednak z uwagi na to, że jest to pracochłonne, to gdybyś się na to porwał sugeruję to zrobić w ostatniej kolejności - już jako wisienkę na torcie. Wydaje mi się, że osoby korzystające z portalu docenią taką formę...w końcu żyjemy w epoce youtube. Z innych propozycji może ciekawym byłoby dodanie pytań testowych do każdej części ( mini BlackBeltFectory ), mogłaby to być dobra motywacja ale też urozmaicenie zawartości serwisu. Proponowałbym umożliwić dodawanie pytań przez społeczność jak ma to miejsce na BBF. Myślę, że portal będzie wymagał większej reklamy, może na zaprzyjaźnionych blogach...? Ja trafiłem na niego z Twojego blogu, szukając informacji o SCJP. Jednocześnie skorzystam z okazji i wyrażę uznanie za kawał świetnej roboty włożony w blog o SCJP, jak również książkę getSCJP. Obecnie przygotowuję się do egzaminu i często rozwiązuję różne testy z Javy w ramach rozrywki i muszę przyznać, że dużo się nauczyłem z przygotowanych przez Ciebie materiałów. Bardzo dobre przykłady,dobre wyjaśnienia ale przede wszystkim świetne zgłębianie tematu, szczególnie odwołania do specyfikacji. Podziwiam włożoną pracę w projekt o SCJP jak i ten! Pozdrawiam Bartek
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 25-11-2010 20:50:29 
Mariusz Lipiński
Zarejestrowany: 14-10-2009 16:57:42
Posty: 12
Lokalizacja
Pierwszy filmik już jest. Mało imponujący póki co, ale od czegoś trzeba zaczynać:) Zapraszam do oglądania i sugestii, jakie filmiki, tj. pokazujące jakie rzeczy byłyby potrzebne.
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
 Temat :Odp:Jaka kolejność rozwoju portalu.. 01-05-2012 12:03:51 
Ktośtam

Gość
Ja jedynie bym prosił o to aby pod każdym tematem było chociaż jedno najprostsze zadanie typu: Zrób trochę większą tablicę, wrzuć do niej jakieś inne dane i wyświetl cośtam..Chodzi mi o to że niektórym ludziom (np. mi) nie chce się tylko przepisywać przykładów, tylko zrobić coś własnego, nawet jeśli to jest śmiesznie banalne. Jak człowiek przeczyta lekcje ale nawet do Eclipsa nie zerknie to jej nie zapamięta.
Logowano IP
Cytuj Odpowiedz
Zamieść odpowiedź
Liczba pozycji na stronie # 
 Odpowiedz

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone dla Mariusza Lipińskiego

kontakt: mariusz.lipinski@naukajavy.pl | strona domowa: www.mariuszlipinski.pl